Od 1999 roku zajmujemy się zawodowo szkoleniem psów myśliwskich wszystkich grup i ras.
Przez ten czas nasz ośrodek odwiedziło 170 psów (33 retrievery, 28 terierów, 25 posokowców, 23 gończe, 22 wyżły, 18 jamników, 16 płochaczy, 5 łajek). Startując w konkursach psów myśliwskich uzyskaliśmy z psami powierzonymi 15 dyplomów. Jak widać z powyższej statystyki, naszym "oczkiem w głowie" są retrievery, a szczególną przyjemność sprawia nam szkolenie psów z naszej hodowli. Cheslingter ONYX - Kruk od 1999 roku, kiedy to odbył się pierwszy konkurs retrieverów w Polsce, do zeszłego sezonu, wygrał wszystkie konkursy, raz tylko zajmując drugie miejsce (przegrał z naszą suką Ilga-Wilga).

Sezon 2003 należał już do jego dzieci. Psy i suki z naszym przydomkiem hodowlanym zgromadziły największą ilość dyplomów na konkursach, a suki Cyranka Herbu Kruk i Drumla Herbu Kruk wygrały Konkurs Krajowy w Lusowie w klasie B, jako jedyne dwa retrievery z dyplomami I stopnia.

Tereny nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski oferują dużą różnorodność łowisk, w których można szkolić psy, dlatego możemy sobie pozwolić na tak szerokie spektrum szkolonych ras. Posiadamy sztuczną norę lisią i małą zagrodę, w której utrzymujemy dwa dziki do szkolenia dzikarzy.

Zazwyczaj, szkolone psy pozostają u nas na dwu- trzymiesięcznych kursach, nocując w wygodnych, ciepłych kojcach. Poza wyjazdami szkoleniowymi w teren, w ciągu dnia pozostają na prawie 1000 metrowym wybiegu. Cały czas mają zapewnioną opiekę zootechniczną i weterynaryjną.
Szkoląc psy, specjalizujemy się w retrieverach

Psy są szkolone do standardu uzgodnionego z klientem. Odbierając psa, właściciel, podczas kilkugodzinnej sesji zostaje zapoznany z postępami psa w pracy w terenie, otrzymując jednocześnie kartę oceny psa, w której znajdzie wszystkie uwagi na temat swego czworonoga. W przyszłym roku planujemy zorganizowanie kilkudniowego kursu dla posiadaczy retrieverów.